DATAS

 

E isto é o Amor ///2018

16

FEVEREIRO

ESTREIA DOC CARNOTA

com música de Alonso Caxade

 
CARNOTA | Lonxa Velha, Portocubelo (Lira)

02 e 03

MARÇO

ESTREIA CASA O'REI

de Ibuprofeno Teatro com música de Alonso Caxade

 
VIGO | Auditório Municipal

24

MARÇO

COMPOSTELA | "Atlantic Fest - Gaiás"

Cidade da Cultura de Galiza, Gaiás | 20h00

31

MARÇO

CARNOTA | "Víndemo Ver!"

Praça de Sam Gregório | 20h00

26

ABRIL

LUGO | Ciclo Lubicán

21h00 | Praza de Sta. Maria (em caso de chuva, no Círculo das Artes)

28

ABRIL

RIANJO | Festival Benéfico "Rianxo con Caye&Celia"

Em favor da ASGPOH

18h00 | Auditório Municipal

10

MAIO

COMPOSTELA | Festas da Ascensión

Lugar e hora pendentes de confirmar

17

MAIO

BOIRO | Festa das Letras Galegas

CAXADE e A Banda de Música de Boiro

Lugar e hora pendentes de confirmar

19

MAIO

CERVO | Festa das Letras Galegas

20h00 | Casa da Cultura

02

JUNHO

A ESTRADA | Festa da Sidra

19h15

04

JUNHO

BARCELONA 

Lugar e hora pendentes de confirmar

30

JUNHO

MOANHA | "Moaña Antiqua"

22h00 | 

05 

JULHO

COMPOSTELA | Praça das Praterias

CAXADE e A Banda de Música de Santiago de Compostela

Hora pendente de confirmar

07

JULHO

RIBADEU | "Ribadeo Indiano"

Lugar e hora pendentes de confirmar

08

JULHO

AS NEVES | "XII Festa do Tinto Rías Baixas"

Lugar e hora pendentes de confirmar

14

JULHO

LOIMIL | A Estrada

Sessom vermute | 14h00

20

JULHO

CARVALHO | "Veral Cultural"

21

JULHO

ILHA DE AROUSA | "Atlantic Fest"

02

AGOSTO

CAMBADOS | Praça do Con - "Festa do Albariño"

Praça do Con

20h30

04

AGOSTO

ZAS | Festival da Carvalheira

14h30

18

AGOSTO

NEGREIRA | "XVI Noite Folk"

Lugar e hora pendentes de confirmar

19

AGOSTO

PONTE-VEDRA | Festas da Peregrina

Lugar e hora pendentes de confirmar

30

AGOSTO

OURENSE | Programación de Verán

Praça de Sam Martinho

09

SETEMBRO

RIBEIRA | Parque García Bayón

22h00

13

SETEMBRO

VIC (Catalunya) | Mercat de Música Viva de Vic

11h00

22

SETEMBRO

PORRINHO | Festas

13h00 - Ao remate do pregón

Praça Arq. Antonio Palacios

~

E isto é o Amor ///2017

10

FEVEREIRO

 
CARVALHO | PAÇO DA CULTURA
22h00 

25

FEVEREIRO

 
AS PONTES | FEIRA DO GRELO
Praça de América | 18h30

05

MARÇO

 
CUNTIS | FEIRA DO LACOM
Praça da Constituçom | 17h30

24

MARÇO

 
ALHARIZ | XIII XORNADAS PARA A IGUALDADE
Vinhoteca a Micalla | 21h30

22

ABRIL

 
PONTEAREIAS | PONTE A PORTUGAL

14

MAIO

 
MELIDE | FESTA DO MELINDRE

16

MAIO

 
NAROM | FESTA DAS LETRAS

27

MAIO

 
MURAS | ROMAXE ARTESÁ DA CHAIRA

29

JUNHO

 
OURENSE | Praça Maior
com Oquestrada e O Sonoro Maxín

30

JUNHO

 
COMBARRO | Encontro Embarcacións Tradicionais

18

JULHO

 
BUEU | Sala Aturuxo
21h30

20

JULHO

SANXENXO | Praza dos Barcos
22h00

20

AGOSTO

 
ALHARIZ | Festa da Empanada 
19h00

 

 

23

AGOSTO

 
FERROL | Peirau da Curujeiras
20h00

23

AGOSTO

 
LAGE | Sala "A Ventana"
24h00

05

SETEMBRO

 
CORUNHA | Jardíns de Méndez Núñez
21h00

19

SETEMBRO

 
COMPOSTELA | Praça das Praterias
21h00

23

SETEMBRO

 
LUGO | Festival do Leite
17h00

01

OUTUBRO

 
FISTERRA | Praça da Constituiçom
21h00

13

OUTUBRO

 
FERROL | Sala Súper 8
22h30

14

OUTUBRO

 
CORUNHA | Jardíns Méndez Núñez
13h00

28

OUTUBRO

 
OURENSE | Café Cultural Auriense

11

NOVEMBRO

 
BEMBIBRE, VALE do DUBRA | Campo da Feira

15

DEZEMBRO - CAXADE só

 
A ESTRADA ​| Prémio García Barros - Teatro Principal

23

DEZEMBRO

 
BAIO, ZAS ​| Carpa de Nadal

 

~

 

E isto é o Amor ///2016

21

MAIO

 
COMPOSTELA | SALA SÓNAR
22h30 | 5€
 
 
 

22

MAIO

 
PONTE CESO | FESTILETRAS
12h30
 

28

MAIO

 
PONTE VEDRA | SALA KARMA
23h00
 
 

04

JUNHO

 
LUGO | SALA CLAVICÉMBALO
 
 

11

JUNHO

 
BUEU | SALA ATURUXO
 
 

18

JUNHO

 
TOULOUSE (FRANÇA) | FESTIVAL "RIO LOCO"
 
 

25

JUNHO

 
RIANJO | SAM PEDRO DE VILAS (ASADOS
20h00
 
 

26

JUNHO

 
VILAGARCIA | ÁGORA VERMÚ
Ravelha
13h00
 
 
 

02

JULHO

 
LUGO | O MERCADO
14h30
 
 

21

JULHO

 
COMPOSTELA | PRAÇA DA QUINTANA
22h00
CAXADE + Cró + Familia Caamagno + Terbutalina + Malandrómeda
Entrada de graça

25

AGOSTO

LAGE | SALA "A VENTANA"
23h00

10

SETEMBRO

PORTO (PORTUGAL) | FEIRA DO LIVRO

01

OUTUBRO

 
MOANHA | VAR CON UVE
22h30

05

OUTUBRO

 
LUGO | SAM FROILAM

14

OUTUBRO

 
CORUNHA | PLAYA CLUB
Concertos de Retroalimentación

04

NOVEMBRO

 
MELIDE | A FUNDACIÓN
23h30

05

NOVEMBRO

 
VIMIANÇO | "MUIÑADA"

13

NOVEMBRO

 
NAROM | PAÇO DA CULTURA
Gala das Irmandades da Fala - Outono DAC
19h00

19

NOVEMBRO

 
COMPOSTELA | CIDADE DA CULTURA
Magosto na Cidade da Cultura
21h00 | 6€

20

NOVEMBRO

 
ORTIGUEIRA | TEATRO DA BENEFICIÉNCIA
Gala das Irmandades da Fala - Outono DAC
20h30

25

NOVEMBRO

 
BETANÇOS | AULA DE CULTURA XULIO CUNS
Gala das Irmandades da Fala - Outono DAC
20h30

26

NOVEMBRO

 
VILAR DE SANTOS | ARCA DA NOE
22h00

27

NOVEMBRO

 
ARÇUA | FEIRA ECOLÓGICA
18h00

27

NOVEMBRO

 
ORDES | CASA DA CULTURA
Gala das Irmandades da Fala - Outono DAC
21h00

02

DEZEMBRO

 
PADROM | AUDITÓRIO MUNICIPAL
Gala das Irmandades da Fala - Outono DAC
20h00

03

DEZEMBRO

 
AS PONTES | CINE-TEATRO ALOVI
Gala das Irmandades da Fala - Outono DAC
19h00

04

DEZEMBRO

 
ARÇUA | CASA DA CULTURA
Gala das Irmandades da Fala - Outono DAC
18h00

09

DEZEMBRO

 
TEU | AUDITÓRIO DA RAMALHOSA "CONSTANTE LISTE"
21h00

16

DEZEMBRO

 
RIBEIRA | AUDITÓRIO MUNICIPAL
Gala das Irmandades da Fala - Outono DAC
21h00

17

DEZEMBRO

 
PONTEDEUME | FESTIVAL TREME A TERRA
22h00

18

DEZEMBRO

 
SANTA COMBA | EDIFÍCIO MULTIUSOS
Gala das Irmandades da Fala - Outono DAC
19h00
 
 
 
 
 
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
 
HISTÓRICO DE CONCERTOS

A DANÇA DOS MOSCAS

///2015

12

DEZEMBRO

 
MANIAGO, PORDENONE (FRIULI, VENEZIA-GIULIA)
CAXADE + MARCO BROSOLO
Teatro G. Verdi
21h00
 

 

11

DEZEMBRO

 
UDIN (FRIULI, VENEZIA-GIULIA)
SUNS FESTIVAL
Teatro Giovanni

 

 

22

NOVEMBRO

 
LUGO | FESTA DANDY
Hotel Méndez Nuñez (LUGO)
17h00 | 0€ 
 

 

19

NOVEMBRO

 
FERROL | TEATRO JOFRE "NA RAIZ MUSIC FESTIVAL"
CAXADE + DAVIDE SALVADO
Praça de Galiza S/N (FERROL)
20h30 | 0€ 
 
 
 
 

13

NOVEMBRO

 
MONTERROSO | A CLAVE
Benigno Vázquez, 19. Monterroso (LUGO)
23h30 | 0€ 

 

 

18

OUTUBRO

 
RIBADEU | CINE-TEATRO DE RIBADEU
Rua Sam Roque, 2. Ribadeu (LUGO)
20h30 | 0€ 

 

 

06

SETEMBRO

CAXADE só

COMPOSTELA | FESTAS DA RUA DE BAIXO
Rua de Baixo (COMPOSTELA)
12h00 | 0€

 

 

05

SETEMBRO

 
SALVATERRA | "FESTIVAL DA POESIA"
CAXADE + ATAQUE ESCAMPE + PEGA MONSTRO + FESTICULTORES + IRMÃOS MAKOSSA

21h30 | 0€ 

 

 

03

SETEMBRO

 
OURENSE  | PRAÇA DE SAM MARTINHO
Praza de Sam Martinho
22h30 | 0€

 

31

AGOSTO

 
CANGAS | "FESTAS DO CRISTO"
CAXADE + SES + TERBUTALINA
22h00 | 0€ 

 

 

30

AGOSTO

 
A CAPELA | "FESTA DO REQUEIXO"
13h30 | 0€ 

 

 

29

AGOSTO

 
PONTE-VEDRA | "FESTIVAL BRINCA NA PRAZA"
Praça do Teucro (Ponte Vedra)
22h00 | 0€ 

 

 

22

AGOSTO

 
ANTAS DE ULHA | "FESTIVAL DA AMIZADE"
con Zoelas e Samarrúas
23h00 | As Canteiras // Antas de Ulha

 

 

21

AGOSTO

 
RIBEIRA | "VERBENA GALEGA"
con ULTRÄQÄNS + Os7Magníficos+1
22h00 | Paseio do Malecón

 

 

15

AGOSTO

 
RIANXO | "VERÁN CULTURAL"
Praça de Rafael Dieste (no Auditório, se houver chuva)
22h30 | 0€

 

 

09

AGOSTO

 
ARES | CENTENÁRIO DA ESCOLA INDIANA
"AGRUPACIÓN INSTRUTIVA DE REDES E CAAMOUCO"
Local Social da Tenencia (ARES)
17h00 | 0€ 
 
 
 

30

JULHO

CAXADE + BANDA DE MÚSICA DA BANDEIRA

 
LUGO | PROGRAMA "CULTURA ABERTA" C/Guadi Galego
Paço de Sam Marcos (LUGO)
21h00 | 0€ 
 
 
 

25

JULHO

 
SERPA (PORTUGAL) | 16º NOITES NA NORA

CAXADE + GRUPO DE METAIS E PALHETAS DA SOCIEDADE FILARMÓNICA DE SERPA

Espaço Nora | 22h30
 
 
 

24

JULHO

CAXADE + CONVIDADOS DA MÚSICA DA BANDEIRA

 
COMPOSTELA | FESTIGAL
Maianas - Habelas Hainas - CAXADE + Convidados da Música da Bandeira - Ruxe/Ruxe - Sokram
 
 
 
 

...

 
 

 

  • Preto Ícone Instagram
  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • YouTube Basic Black